Mūrinė Dvaro pirties krosnis yra dviejų kamerų, abi kūrenamos iš garinės pusės. Virš pakuros ant keraminių sijų sukrauti akmenys. Tokiu būdu ugnis tiesiogiai juos kaitina – taip pat, kaip dūminėje pirtyje. Pakura aukšta, todėl akmenys visuomet yra karščiausioje liepsnos vietoje ir įkaista iki raudonumo. Garas pilamas pro mažas dureles, esančias priekinėje krosnies sienoje. Krosnies korpusas yra dvigubas, sumūrytas taip, kad viduje esantis karščiui atsparių plytų kontūras neturi jokių sąsajų su išoriniu kontūru.

Krosnis sveria apie 8 tonas, į ją telpa dvi tonos akmenų.  Didelė krosnies masė  leidžia mėgautis švelnia šiluma ne vieną dieną: garo vanojimui užtektinai būna ir kitą dieną, o šilumos pakanka keletui dienų net žiemą. Storos krosnies sienos nebūna labai karštos, tad pirtyje būti gera. Be to, šios krosnies sukuriamas mikroklimatas itin tinkamas kokybiškam vanojimuisi vantomis, veido bei kūno šveitimo procedūroms, grožio kaukėms.

Dvaro pirties krosnis sumūryta beveik taip pat, kaip tai buvo daroma XVII – XVIII amžiuje. Skiriasi tik  plytų forma ir kai kurios medžiagos.

Tokių pat savybių, tik žymiai modernesnės konstrukcijos, įvairių dydžių krosnys statomos ir šiais laikais. Bene didžiausia iš visų stovi naujame SPA komplekse „Atostogų parkas“, pirtyje „Perenė“.

Jei ir Jūs pageidaujate turėti tradicinę molinę pirties krosnį, galite užsakyti ją tel. 8698 43117. Kiekviena krosnis yra vienetinis kūrinys, pritaikytas konkrečiai pirčiai. Šių krosnių autorius – Dvaro pirties šeimininkas, pirtininkas Valdas Rimavičius.

Dvaro krosnis